Archiwum

Onet wyłączył serwer NNTP

2011-12-08

Usenet umiera. Czy śmiercią naturalną? Pewnie tak, choć sam nie wiem. Z pewnością za niedługo pozostanie nam tylko FB, G+ i inne.

Google może stać się konkurencją dla ceneo i skąpca

2011-11-29

Na początku wyszukiwarki internetowe służyły głównie do znajdowania przydatnych informacji na podstawie kilku słów. Od tego momentu działanie oraz funkcje wyszukiwarek takich jak na przykład Google diametralnie się zmieniły. 

Krzysiek Wąs|czytaj więcej

O OAuth (2.0), czyli o metodzie autoryzacji, bez ujawniania naszych haseł

2011-11-23

Obecnie w Internecie coraz bardziej powszechne jest integrowanie się wielu serwisów ze sobą w celu wymiany danych użytkownika. Przykładowo, gdy w pewnym serwisie mamy dodaną galerię zdjęć, dostępną jedynie po zalogowaniu się przez nas i chcemy pozwolić innemu serwisowi na pobranie całej galerii to bez dodatkowego, specjalnego mechanizmu musielibyśmy wprowadzić w tym zewnętrznym serwisie wszystkie nasze dane autoryzujące. 

 
Oczywiście podejście takie jest niedopuszczalne, ale jest na to rozwiązanie - standard OAuth.

 

Koniec technologi Flash dla urządzeń mobilnych. Czy aby na pewno?

2011-11-23

Użytkownicy nowego systemu Google, Androida 4.0, spotkali się z niemiłą niespodzianką, dla ich telefonów nie dostępny jest Adobe Flash Player. Wynika to z zapowiedzianego kilka tygodni temu zaprzestania wspierania przez Adobe technologi Flash dla urządzeń mobilnych, oraz wydawania już tylko krytycznych poprawek dla Flash Playera przeznaczonego dla Androida 2.2 oraz 2.3.

Ranking najgorszych haseł dostępowych

2011-11-21

Jedna z amerykańskich firm zajmujących się bezpieczeństwem opublikowała listę najgorszych - najłatwiejszych do odgadnięcia - haseł dostępowych używanych przez internautów. Czy są zaskakujące czy nie? Zobaczcie sami!

Google szyfruje wejścia z wyników organicznych zalogowanych użytkowników

2011-11-18

Zapewne wszystkie osoby korzystające ze statystyk Google Analytiks zauważyły słowo kluczowe „(not provided)”, które pojawiło się pod koniec poprzedniego miesiąca. Jest to związane z wprowadzeniem szyfrowania wyników wyszukiwania przez Google. Już od dawna użytkownicy Google mogli włączyć opcjonalnie szyfrowanie wyników, jednak w ostatnim czasie największa wyszukiwarka na świecie zastosowała szyfrowanie wyników dla wszystkich zalogowanych do swojego konta.

Takie postępowanie pozbawia bardzo cennego narzędzia właścicieli sklepów, portali oraz a może przede wszystkim pozycjonerów. Informacje o tym z jakich słów kluczowych wchodzą użytkownicy na naszą stronę stanowią bardzo cenne dane dla właścicieli stron - wiemy jak przekłada się pozycja w SERPach do odwiedzin na konkretną frazę.

Krzysiek Wąs|czytaj więcej
Strona 1 z 2, wyników na stronie 6 z 9
PierwszaPoprzedniaNastępnaOstatnia
12
QuatroNET Sp. z o.o.
ul. Bronowicka 90
30-091 Kraków
NIP: 677-234-76-46
REGON: 121327090

Tel. kom.:603-40-50-43

Wiadomość została wysłana